کشته شدن دختر ۱۲ ساله بر اثر ختنه کردن (+عکس)

کشته شدن دختر ۱۲ ساله بر اثر ختنه کردن (+عکس)

ختنه کردن در کشور های اسلامی برای پسرها بیشتر مرسوم اسـت اما گویا بعضی از کشورها زنان را هم ختنه میکنند و یک دختر ۱۲ ساله بـه دلیل کاربلد نبودن از بین رفت و کشته شد در ادامه با کشته شدن دختر ۱۲ ساله بر اثر ختنه کردن «+عکس» برترین بی را دنبال کنید .

 

ختنه کردن دختری که باعث مرگش شد 

بـه گزارش برترین بی دریک اتفاق ناگوار مرگ دختر بچه اي 12 ساله در حین ختنه شدن بـه اطلاع اورژانس رسید 1 روز جمعه ؛ کمیته ملی از بین بردن ختنه زنان در مصر درگذشت یک دختر 12 ساله در طی جراحی ختنه اي کـه توسط یک دکتر در فرمانداری Assiut ؛ در جنوب کشور انجام شد ؛ محکوم کرد. دختر 12 ساله ي مصری بـه خاطر ختنه جانش را از دست داد.

کشته شدن دختر ۱۲ ساله بر اثر ختنه کردن «+عکس»

در بیانیه منتشر شده توسط شورای ملی زنان در صفحه فیس بوک خود ؛ این کمیته گفت: ” هر گونه توجیهی کـه برای ادامه یافتن این عمل جنایی بـه صورت محلی و بین المللی اعمال می شود مردود و غیرقابل پذیرش اسـت.”

 

بیشتر بخوانید: چگونه بریزیم توش که بارداری اتفاق نیوفتد؟ «+عکس

 

این کمیسیون خواستار “مجازات حداکثر مجازات عاملان” شد ؛ دکتر و پدر مقتول توسط مقامات دستگیر شده ودر حال کنترل هستند. بنا بـه گزارش رسانه هاي‌ خارجی، قربانی در جنوب مصر هنگام ختنه شدن بـه کام مرگ فرو رفت .

 

کـه طبق بیانیه دستگاه قضایی مصر، بعد از مرگ این دختر در استان اسیوط، دادستان کل دستور بازداشت والدین و پزشکی کـه اقدام بـه اینکار کرده بود را صادر کرد.مرگ دلخراش دختر 12 ساله هنگام ختنه شدن + عکس

 

درسال 2016 ؛ مصر مجازات انجام ختنه بـه حبس را برای مدت زمانی بین 5 تا 7 سال افزایش داد. پیش از ان ؛ مجازات حبس برای مدت زمانی بین سه ماه تا دو سال بود.

 

ششم فوریه روز جهانی مبارزه با ناقص‌سازی اندام جنسی دختران اسـت. روزی برای درنگ در سنت جاهلانه‌اي کـه بـه گفته سازمان ملل، باعث مرگ و میر سالانه یک میلیون زن در سراسر دنیا میشود. آماری اما از نابودی روحی و اثرات روانی مهلک این مثله‌سازی وجود ندارد.

 

سازمان جهانی بهداشت میگوید حدود ۱۰درصد دخترها هنگام ختنه شدن می‌میرند و ۲۵درصد هم در پی عفونت و عوارض جسمی بعدی از دست می روند. یونیسف از وجود دست کم ۲۰۰ میلیون زن و دختر ختنه شده در سراسر دنیا خبر میدهد.

ختنه کردن. دختری که باعث مرگش شد 

بریدن کلیتوریس و دوختن مجرای واژن، در ۲۸ کشور انجام می گیرد و هدف ان؛ جلوگیری از “حشری شدن” دخترها و دور نگاهداشتن آن ها از وسوسه غرایز اسـت. مصر خاستگاه “ختنه فرعونی” اسـت کـه از عضو جنسی دختران جز یک سطح بـه هم دوخته و سلاخی شده چیزی باقی نمی گذارد.

 

بیشتر بخوانید: ختنه کردن اجباری دختران توسط گروهک داعشی «+عکس»

 

ماجرای ممنوع کردن ختنه کردن دختران

ختنه دختران خصوصا در نقاط دورافتاده، عموما با روش‌هایي دردناک، خشن و شکنجه‌آمیز صورت میگیرد. با وسایلی چون تیغ، چاقو، قیچی، شیشه شکسته یا حتی دندان…

 

بسیاری از کنشگران و سازمان‌هاي‌ مدنی، این خشونت فاحش جنسیتی را “جنایت علیه بشریت” می‌‌دانند.ناقص کردن بدن دختران، بـه محرومیت از لذت جنسی، پریودهای دردناک، عفونت و جراحت، سردمزاجی و افسردگی می‌انجامد. درد، ناباروری، بی‌اختیاری ادرار و اختلال در روند زایمان عام‌ترین آسیب‌هاي‌ ختنه زنان اسـت.

 

سنت ختنه دختران عمدتا در خاورمیانه، آفریقا و آسیا ودر کشور های مسلمان جریان دارد. شواهد اما نشان می دهند کـه مثله کردن عضو جنسی زنان پیش از اسلام هم وجود داشته اسـت. در بین شاخه‌هاي‌ مذهبی، تنها علمای شافعی ختنه دختران را نوعی عمل شرعی تلقی کرده‌اند

 

کشته شدن دختر ۱۲ ساله بر اثر ختنه کردن 

ختنه دختران در کشور های اروپایی مثل بریتانیا، سوئد، نروژ، بلژیک یا کشور آلمان، پیگرد قانونی دارد اما خانواده‌هاي‌ مهاجر ممنوعیت‌ها را دور می زنند و دختران را بـه کشور های مبدا میبرند. این در حالی اسـت کـه در ۱۵ کشور آفریقایی هم ختنه دختران جرم‌انگاری شده اسـت.

کشته شدن دختر ۱۲ ساله بر اثر ختنه کردن «+عکس»

تحقیقات می‌دانی و دانشگاهی در ایران نشان می دهند کـه سنت ختنه زنان عمدتا در چهار استان کردستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و کرمانشاه مرسوم اسـت. در بوشهر، بندر کنگ، جاسک، خوزستان و سیستان و بلوچستان نیز این رسم دیده می شود. پژوهش‌ها هم‌ چنین مشخص میکنند کـه آمار ختنه دختران در مناطق روستایی و محروم کردستان یا نزد شافعی‌ها بیشتر اسـت تا اهل حق یا ایزدی‌ها.

 

دویچه‌وله پای صحبت شاهو محمودی، فیلمساز کرد نشسته کـه از نزدیک با نمونه‌هاي‌ این سنت ظالمانه برخورد داشته و مستندی نیز دراین باره ساخته اسـت؛ روایتی از درد و رنج زنی بـه نام “چیمن” کـه در کودکی ختنه شده و عوارض ان را در مناسبات عاشقانه و زندگی مشترک لمس کرده اسـت.

 

قربانی شدن دختری از ختنه کردن

هر از گاهی دختران قربانی جراحی هاي‌ ختنه غیرقانونی می‌شوند. آخرین مورد درسال 2016 بود کـه یک دختر هفده ساله در طی جراحی ختنه در شهر سوئز در شمال مصر درگذشت. در مورد شیوع عمل ختنه هیچ آماری در دست نیست.

 قربانی شدن دختری از ختنه کردن

 

بیشتر بخوانید: تجاوز جنسی جلوی چشم شوهر توسط 5 نفر «+عکس»

 

گفتنی اسـت کـه در برخی از کشور های عربی و حتی برخی نواحی ایران این عمل با هدف کاهش میل جنسی زنان انجام میشود. از اواسط دهه 1990 آغاز و منجر بـه تصویب قانونی علیه ان درسال 2008 در پارلمان شد کـه گفتنی اسـت در دولت مصر درسال 2015 نشان داد کـه 87 درصد از زنان 15 تا 49 ساله این کشور ختنه شدند.

 

ختنه کردن برای دختران و زنان باعث از بین رفتن دختر ۱۲ ساله شد این از بین رفتن بسیار دردناک بودو سازمان جهانی هم ممنوع کرد . کشته شدن دختر ۱۲ ساله بر اثر ختنه کردن «+عکس» 

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت