آشنایی با معانی شکلک های پاسور و ورق + نماد بازی حکم

آشنایی با معانی شکلک های پاسور و ورق + نماد بازی حکم

آشنایی با معانی شکلک هاي‌ پاسور و ورق

بازی پاسور و ورق یکی از بازی هاي‌ دورهمی میباشد کـه بسیار از افراد ایرانی این بازی رو در دورهمی تا انجام میدهند اما این بازی معانی مخفی هم دارد کـه در ادامه با نیم نگاهی بـه معانی شکل هاي‌ پاسور و ورق برترین بی را دنبال کنید.

 

طراحی امروزی پاسور، ابتدا در فرانسه شکل گرفت و پس از ان بـه انگلستان راه یافت و بـه دلیل سادگی در طراحی، بـه زودی در سراسر جهان فراگیر و محبوب شد.

 

پیدایش بازی های پاسور و ورق

بـه گزارش برترین بی علاوه بر 52 کارت و خال‌هاي‌ ذکر شده، طبق معمولً دو کارت جوکر نیز دریک دست پاسور قرار خواهند داشت کـه میتواند در بازی‌هاي‌ مخصوص بـه خود، بـه کار روند.

 

توجه داشته باشید کـه کارت‌هاي‌ جوکر در هیچ دسته از خال‌ها دسته بندی نشده و دسته‌ي خاص خودرا دارند. تاریخچه و محل پیدایش کارت جوکر نیز بـه کشور آمریکا و سال 1870 باز میگردد.

 

مطالب مرتبط : فرق های بازی پاسور حکم و شلم | کدام بازی جذاب تر است ؟‌

 

اسم کارت های پاسور با عکس

اسم کارت های پاسور با عکس

این کارت ابتدا با نام Best Power شناخته میشد و همچنین بـه این منظور بـه وجود آمد تا دارای بیشترین امتیاز در بازی Euchre باشد.

 

از این رو، عده‌اي بـه این کارت، کارت Juker نیز می گفتند کـه همین امر باعث شد تا در گذر زمان اسم این بازی تغییر کند و بـه کلمه‌ي Joker بـه نام دلقک، تبدیل شود.

 

علامت های پاسور را باید بهتر بشناسید.

معنی خال های پاسور را در پایین بخوانید:

 

معنی خال پیک ♠

این خال بـه طور معمول در بین خال‌هاي‌ پاسور، از بالاترین ارزش برخوردار اسـت. این خال همچنین با نام دل سیاه نیز در بین عده‌اي از مردم شناخته میشود. خال پیک عموماً بـه شکل نمادی از مرگ شناخته میشود.

 

این خال در ورق‌هاي‌ آلمانی معادل چمن بوده ودر ورق‌هاي‌ سوئیسی نیز معادل سپر اسـت. این خال با شکلی منحصر بـه فرد و رنگ سیاه شناخته میشود.

 

مطالب مرتبط : معانی نماد های پاسور و ورق با موضوع زندگی و مرگ انسان (+18)

 

معنی خال دل ♥

این خال پس از خال پیک، بالاترین ارزش را در بین دیگر خال‌هاي‌ پاسور دارد. خال دل، همانطور کـه از نامش پیداست، بـه شکل نمادی از مهر، محبت و مهربانی بـه کار میرود. این خال در پاسور آلمانی معادل دل«قلب» و یا Hearts اسـت ودر پاسور سوئیسی نیز معادل گل رز خواهد بود. این خال بـه شکل قلبی قرمز اسـت.

اسم ورق های پاسور به فارسی

اسم کارت های پاسور

 

معنی خال خشت ♦

بـه خال خشت در انگلیسی Diamonds گفته می شود. این کلمه نیز معنایی معادل با “الماس” دارد. از این رو، این خال بـه شکل نمادین ثروت و سرمایه کاربرد دارد. خال خشت در ورق‌هاي‌ آلمانی و سوئیسی نیز معادل زنگوله و ناقوس اسـت. خال خشت بـه شکل لوزی‌اي اسـت کـه با رنگ قرمز پر شده‌ اسـت.

 

معنی خال خاج «گشنیز» ♣

خال خاج نیز با کلمه‌ي Clubs بـه معنای گرز شناخته میشود. همانطور کـه میشود حدس زد، این خال بـه صورت نمادی از جنگ و یا مجادله کاربرد دارد. این خال کـه کمترین ارزش را در بین خال‌هاي‌ پاسور دارا اسـت، در ورق‌هاي‌ آلمانی و سوئیسی، معادل ان بـه شکل بلوط بـه کار می رود. خال خاج نیز بـه شکل شبدری سیاه نقش گرفته اسـت. از این رو، عده‌اي بـه این خال، خال شبدر نیز میگویند.

آشنایی با معانی شکلک هاي‌ پاسور و ورق

اسم شکل های پاسور

 

مطالب مرتبط : توضیحاتی پولساز در مورد معانی برگ های پاسور و ورق

 

انواع نماد های ورق

بنابر برخی روایات، بعضی کارت‌هاي‌ پاسور، خود نمادی بر اساطیر تاریخ جهان هستند کـه بـه هر یک خواهیم پرداخت:

 

اسم حکم های پاسور: معرفی کارت های پاسور

*شاه خشت: Julius Cesar

*شاه پیک: Alexander

شاه خاج: King David «درکتاب مقدس»

* شاه دل: Charlemange

*سرباز خاج: Hector «شاهزاده‌ي تروی»

*سرباز دل: La Hire

*سرباز خشت: Ogier «از دلاوران Charlemange»

*سرباز پیک: Juds Maccabeus «رهبر قوم یهود در قیام بر علیه سوریه»

* بی بی گشنیز: Pallas «خدای جنگ یونان کـه با نام آتنا نیز شناخته می شود»

*بی بی دل: Rachel

*بی بی خشت: Argine «ملکه‌ي لاتین»

*بی بی پیک: Judith

 

پاسور در اروپا و معانی نماد پاسور

درصورت آشنایی با پاسور، بـه احتمال زیاد مستحضر هستید کـه بـه کارت عدد یک، کارت آس نیز گفته می شود. کلمه‌ي آس، خود از یک کلمه‌ي فرانسوی کهن نشات می گیرد کـه بـه صورت واحد و یا تک معنا می شود. آس همچنین بـه یک سکه‌ي رومی کوچک و بی‌ارزش نیز گفته میشود.

 

در ابتدای خلقت بازی پاسور و قبل از همه ی‌گیر شدن ان در تمام جهان، کارت آس از پایین‌ترین ارزش در بین کارت‌ها برخوردار بوده و همچنین بـه عنوان نمادی برای بدبیاری و یا بدشانسی، بـه کار می‌رفته اسـت. اما با گذر زمان و بالا رفتن محبوبیت پاسور، کارت آس نیز در اکثر بازی‌ها بـه عنوان کارتی با ارزش و امتیاز دار شناخته شد.

اسم های پاسور

از این رو، معنای ان بـه کلی تغییر کرده و از کارتی بی‌ارزش، تبدیل بـه مهم ترین و بهترین کارت بازی‌هاي‌ پاسور شد. فرانسوی‌ها نیز با ارائه‌ي ایدئولوژی برتر بودن کارت آس از کارت شاه، بـه ان امتیازی ویژه دادند تا خود نمادی بر افزونی قدرت مردم و یا رعیت در برابر سلطان و سلطنت باشد.

 

همانگونه کـه پیش از این گفته شد، این خال‌ها و نمادها کـه شکل امروزی پاسور را تشکیل میدهند، ابتدا در کشور فرانسه ودر سال 1480 میلادی، ابداع شد. این نمادها و طراحی بـه قدری ساده بود کـه خیلی زود توانست محبوبیت زیادی را نزد مردم کسب کند ودر سراسر جهان گسترش یابند.

 

مطالب مرتبط : آموزش بازی پاسور باربو هیجان در حد مرگ + ترفند و قوانین لازم BARBU

 

اسم ورق های پاسور به فارسی

اصطلاحات بازی حکم

حکم کردن (Bidding): عملی که طی آن خال سر، یا امتیاز تعهد شده مشخص می‌شود. می‌تواند به صورت رقابت باشد (یعنی هر کس تعهد بزرگتری کرد حکم کردن را ببرد، مثل شلم) یا می‌تواند به صورت نوبتی و تک نفره باشد (مثل حکم).

 

رو بازی کردن: روباز بازی کردن، که هم می‌تواند قانون بازی باشد و هم نشانهٔ اعتماد به نفس بیش از حد فرد، که به معنی این است که مطمئناً برنده است.

اسم کارت های پاسور به فارسی

زیر کشیدن: وقتی برگی نسبت سایر برگ‌ها برتری دارد و برنده است، اصطلاحاً سایر برگ‌ها را «زیر می‌کِشد».

 

رد دادن: اگر کسی کارت خالی که بازی می‌شود را نداشته باشد اما نخواهد کارت حکم بازی کند یا به اصطلاح بِبُرد، می‌تواند یک کارت نامربوط از خال دیگری را بازی کند که به این کار رد دادن می‌گویند. هرصورت کارت سر آن دست را آورده و در هرحال آن دست را می‌گیرند.

 

بریدن:

 اگر کارت خالی که بازی می‌شود در دست بازیکنی نباشد و در عوض کارتی از خال حکم را در دست داشته باشد، می‌تواند از خال حکم استفاده کند و دست را ببرد. چون ارزش کارت حکم زیاد است، بنابراین دست به او تعلق می‌گیرد. حال اگر دو نفر از بازیکنان به دلیل این که خال بازی را ندارند این کار را انجام دهند، آن وقت دست به کسی تعلق می‌گیرد که خال حکم او ارزش بیشتری داشته باشد.

 

کوت کردن: اگر تیم حاکم بتواند در حالتی ۷ دست بگیرد و بازی را برنده شود که تیم حریف هنوز امتیاز هیچ دستی را نگرفته (یعنی یک راند را ۷-۰ ببرد)، اصطلاحا می‌گوییم تیم بازنده کوت شده. در این حالت امتیاز تیم برنده دوبرابر محاسبه می‌شود و تیم حاکم به‌جای ۱ امتیاز، ۲ امتیاز می‌گیرد.

 

مطالب مرتبط : نحوه بازی پاسور گو بوم (Go Boom) + ترفند و قوانین لازم

 

حاکم کوت کردن:

 اگر تیمی که حاکم در آن نبوده بتواند ۷-۰ یک راند را ببرد و تیم حاکم امتیاز هیچ دستی را نگرفته باشد، میگوییم تیم حاکم پرکوت شده. امتیاز تیم برنده در این حالت سه‌برابر حالت عادی محاسبه می‌شود و به‌جای ۱ امتیاز، ۳ امتیاز به تیم برنده داده می‌شود.

 

بام: اگر یک تیم ۷ دست را بگیرد و برنده شود اما بخواهد بازی را ادامه دهد، و بتواند همه ۱۳ دست ممکن در یک راند را بگیرد، بام رخ داده. وقتی بام اتفاق بیفتد کل بازی تمام می‌شود و تیم برنده، برنده کل بازی خواهد بود.

حاکم کوت کردن

کوت دست شش: اگر تیمی در دست یا همان راند ۶ تیم دیگری را کوت کند برضررش خواهد بود؛ چراکه در این حالت امتیاز تیم برنده ۱، و امتیاز تیم بازنده ۶ خواهد شد. معمولا براساس توافقی که قبل از شروع بازی انجام شده، بعد از این اتفاق تیم بازنده حاکم می‌شود.

 

قانون سَرَس و نَرَس: در بازی سرس و نرس، خال حکم وجود ندارد و به همین دلیل در این بازی برش وجود ندارد. در بازی سرس برگ‌ها از تک تا دو ارزش گذاری می‌شوند همانند حکم عادی، اما در بازی نرس دو لو بالاترین و تک کمترین امتیاز را دارد. در بازی سرس و نرس، کت وجود ندارد.

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت