آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها

انتشار : 1 دسامبر 2023
آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها

بهترین آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها

آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها: پوکر یکی از قدیمی‌ترین بازی هایي می‌باشد کـه با برگ پاسور یا ورق یا کارت انجام می شود و آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها همواره در طول تاریخ علاقمندان بسیاری در زمینه هاي‌ مختلف بـه بازی با کارت پرداخته اند.

بازی هاي‌ مختلف میتوان بـه کارت هاي‌ پاسور انجام داد یکی از این بازی ها بازی محبوب و جنجالی پوکر می باشد کـه خود بازی پوکر بـه سبک هاي‌ مختلفی تقسیم شده اسـت.

از جمله سبک هاي‌ این بازی می توان بـه پوکر چینی پیکر بـه سبک هلدم یا تگزاس و پوکر بـه سبک اوماها کـه دراین مقاله قصد داریم راجع بـه آن سخن بگوییم اشاره کرد«اموزش پوکر اوماها حرفه اي»

 👙 مطالب مرتبط: نگاهی به استراتژی بازی پوکر تگزاس هولدم و اوماها (ویژه مبدتیان)

آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها

قوانین بازی پوکر

بازی پوکر اوماها به چه صورت است و چه قوانینی دارد«آموزش بازی پوکر اوماها»

پس از این کـه شـما اشراف کافی بـه تمام کارت هاي‌ پاسور پیدا کردید.

حال میتوانید در بازی پوکر شرکت کنید ولی این را بدانید کـه این بازی نیز مانند بقیه بازی ها دارای قوانین و ترکیبات خاصی می باشد کـه در این جا بـه این قوانین و ساختارها در غالب آموزش کامل پوکر اوماها خواهیم پرداخت.

فیلم اموزش پوکر اوماها نیز در آپارات توسط تیم ما تهیه شده اسـت و شـما میتوانید از این فیلم ها نیز بهره کافی را ببرید.

بازی پوکر اوماها چه تفاوتی با پوکر ساده دارد

آموزش پوکر omaha

بازی پوکر اوماها  بازی یک نفره نمی باشد و طبق معمولً این بازی در میان افراد دو بـه بالا صورت میگیرد.

بهترین میز هاي‌ بازی ها برای افراد بین ۵ تا ۹ نفر طراحی میشود.

بهتر این میزها بـه این تعداد می باشند و علاقه مندان بـه بازی پوکر میتوانند بر روی این میز ها نهایت لذت را ببرند.

«آموزش بازی پوکر اوماها »بازی بـه این صورت می باشد کـه دیلر ۴ کارت بـه هر کدام از بازیکن ها میدهد و شـما می‌توانید با توجه بـه ارزشی کـه هر کارت دارد بر روی بازی افزایش بت داشته باشید.

و اگر دست مناسبی برای بازی ندارید میتوانید دست خودرا بیندازید یا فولد بدهید.

حال بردن در بازی ها بـه چه صورت می‌باشد و چه کسی می تواند دراین بازی برنده باشد پاسخ بسیار ساده اسـت.

از چهار کارتی کـه دیلر بـه شـما میدهد دو کارت با توجه بـه زمین کـه شامل کارت هاي‌ فلاپ ریور و ترن می باشد انتخاب می شود.

یعنی در اصل حالتی کـه پنج کارت بـه خود می گیرند می تواند برنده بازی مشخص کند .

حالت هاي‌ مختلف ممکن اسـت برای پنج کارت اصلی بـه وجود بیاید کـه این ۵ کارت متشکل از سه کارت از پنج کار تضمین و دو کار از دست شـما می‌باشد و ترکیب این ۵ کارت می تواند یکی از دست هاي‌ برنده را مشخص نماید کـه در آموزش پوکر اوماها بـه آن پرداخته ایم.

حالت هایي نظیر حالت فلاش، استریت ،حالت پیر، حالت دوپیر،

حالت استریت یا ست، حالت کاره یا فوراف کانی و حالت رویال فروش و حالت هاي‌ کارت حالت هایي هستند کـه یک بازیکن می تواند با داشتن این کارتها و این حالت‌ها برنده بازی پوکر اوماها باشد.

 👙 مطالب مرتبط: آموزش بازی پوکر + قوانین بازی پوکر

 

آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها

آموزش پوکر omaha

قوانین و نحوه بازی پوکر

آموزش نحوه بازی پوکر فقط با دانستن نحوه دست دهی کامل نمی شود برنده هر بازی را حالت دستی کـه در انتها برای آن فرد حاصل شده اسـت مشخص می‌کند.

در بازی حالت هاي‌ مختلفی ممکن اسـت برای یک بازیکن پیش بیاید کـه این حالت ها با توجه بـه 2 کارت دست شـما و 3 کارت از 5 کارت زمین روی میدهد.

پس در نهایت 5 کارت یک دست را تشکیل میدهند

حال این 5 کارت حالت هاي‌ مختلفی را شامل می‌شوند کـه بـه عده اي از این حالت ها در زیر اشاره خواهیم کرد.

حالت هاي‌ بازی بـه ترتیب از پایین بـه بالا بـه صورت هاي‌ کارت کـه در صورتی کـه هیچ تشابه و ردیفی وجود نداشته باشد این حالت را درنظر می گیرند و پایین ترین ارزش را در میان دیگر حالت ها بـه خود اختصاص می‌دهد.

حالت بعدی بازی را حالت pair  یا جفت می تولان دانست کـه درصورت مشابه بودن تنها 2 کارت این حالت پیش می‌آید و حال بعدی از pair  حالت 2 پیر می‌باشد کـه 2 در واقه 2 کارت از زمین با 2 کارت دست شـما تطابق دارد.

« توجه داشته باشید کـه ممکن اسـت حالت pair  در خود زمین نیز رخ بدهد کـه در نحوه بازي پوكر اشاره شد»

حالت بعدی بازی حالت three of kind می باشد کـه 3 کارت مشابه در دست وجوددارد و پس از این حالت حال استریت یا ردیف می باشد کـه ارزش بالا تری نسبت بـه این دست دارد.

فلاش یال رنگ یگی از حالت هاي‌ با ارزش بازی می باشد کـه این حالت در صورتی پدید می‌آید کـه 5 کارت با رنگ مشابه وجود داشته باشد برایب مثال 5 کارت دل وجود داشته باشد حالت فلاش رئوی می‌دهد.

اما با آمدن 4 کارت مشابه استریت نیز از ارزش کمتری نسبت بـه این دست برخوردار اسـت.

فول هاوس نیز از حالت هاي‌ با ارزش دیگر بازی می‌باشد کـه باشد بـه آن اشاره کرد و از این دست بالا تر دست استریت فلاش می‌باشد کـه هم دارای ترتیب و هم دارای رنگ  می‌باشد ودر صورتی کـه این ترتیب از آس صورت بگیر در واقع رویال فلاش روی داده اسـت.

 

👙 مطالب مرتبط:  10 استراتژی پولساز بازی پوکر هولدم و اوماها

آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها

قوانین و نحوه بازی پوکر

آموزش نحوه بازی

آموزش نحوه بازی پوکر تنها با دانستن این حالت ها و نحوه دست دهی در بازی تکمیل نمی شود و شـما با توجه بـه کسب تجربه میتوانید دراین بازی برنده باشید زیرا با دیدن نحوه بازی پوکر تصویری متوجه خواهید شد کـه بهترین بازیکنان در برخی بازی بهترین دستها را DROP می کنند و تشخیص زمان مناسب برای افزایش مبلغ بت در بازی نیاز بـه تجربه پلیر دارد.

همیشه بـه این نکته توجه داشته باشید کـه دانستن قوانین فقط قسمت کمی از راه برد شـما می باشد و شـما با تمرین بسیار این بازی اسـت کـه میتوانید بـه یک پلیر نیم ماهر تبدیل شوید و برندگان این بازی با تکیه بر تجربه بالا همواره بـه نتایج مناسب رسیده اند از این رو همواره سعی بـه بازی با بات هاب آنلاین و غیر آنلاین داشته باشید تا بتوانید بهترین حاصل را از بازی بـه خود اختصاص دهید.

در مقاله بعدی در خصوص مکان هایي کـه بازی RUN  می شود برای شـما بحث خواهیم کرد و برنده بودن در بازی رابا الگریتم کارت دهی مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین نکات لازم برای معتبر شناخته شدن یک سایت را برای شـما مورد محاسبه قرار خواهیم داد تا بتوانید در بهترین مکان مناسب بـه بت بپردازید.

آموزش پوکر با متدی جالب

 👙 مطالب مرتبط: آموزش پیشرفته بازی پوکر (کاملا رایگان) | یادگیری بازی پوکر با مبانی پیشرفت روزانه

آموزش پوکر با متدی جالب

یاد گرفتن بازی پوکر و انجام دادن آن مرحله اول در بازی می‌باشد و فقط دانستن قوانین بازی و نحوه بازی کردن می تواند شـما را برنده بازی کند بله کاملاً درست اسـت تمرین و تکرار و کسب تجربه یکی از مهم‌ترین عوامل بازی می باشند ولی ترفندهایی هم نیز در بازی پوکر وجوددارد کـه شـما میتوانید از آن ها در بازی استفاده نمایید.

برای مثال افزایش مقدار شرط در دست هاي‌ مناسب

یکی از این عوامل اسـت بسیاری در بازی بدون دلیل افزایش پول در دست هاي‌ مختلف را میدهند و نتیجه مناسبی برای انها در پی ندارد در نتیجه ما قصد داریم در این جا بـه شـما توضیح دهیم کـه زمان مناسب برای افزایش بت چه تایمی باشد.

همانگونه کـه می دانید در میان دست‌ها و در میان بازه هاي‌ زمانی کـه کارت ها میخواهند بر روی زمین بخورند بازیکنانی کـه بر سر یک میز نشسته اند می‌توانند مقدار ربط زمین را افزایش دهند و این بـه این منظور اسـت کـه شـما میتوانید باعث ریخته شدن دست دیگران بشوید وقتی کـه دیگران از سر میز پا شوند و تعداد بازیکنان بر سر میز کمتر باشد این بدین معنی می باشد کـه شانس برد شـما و آدذ شـما در بازی بیشتر شده اسـت.

حال سوال اصلی اینجاست کـه برای چه دستهایی باید این افزایش بستر انجام داد و چه زمانی مناسب ترین زمان برای افزایش بتن می‌باشد پاسخ بسیار ساده می باشد.

برنده شدن در بازی پوکر اوماها

آموزش پوکر اوماها به صورت کامل

در ابتدا شـما باید بازیکنانی کـه بر روی میز مینشیند را بـه صورت کامل شناسایی کنید زیرا نحوه بازی بازیکنان بسیار اهمیت دارد دراین قضیه و اشتباه دراین قضیه می تواند جبران نا پذیر باشد در نتیجه شناختن بازیکنان نخستین قدم دراین راه می باشد.

حال کـه تمامی بازیکنانی کـه با انها در حال بازی هستید را شناختید حال زمان و نحوه درست بازی کردن می‌باشد حال این بـه چه منظور اسـت.

 👙 مطالب مرتبط: پوکر هولدم یا اوماها | کدام پوکر بهترینه و سود ارزشمندی دارد؟‌

برای مثال خدمت شـما عرض کنیم کـه فرض کنید کـه در دست اول کـه توسط دیلر بـه شـما کار داده شده شـما بهترین دست ممکن را دارید برای مثال دو پاکت بالا در دستان شـما وجوددارد کـه قبل از آمدن فلاپ این جزو بهترین دسته ها محسوب می شود.

حالا اگر بر سر میز پنج نفر نشسته باشید و همه ی قصد آمدن با دست هاي‌ خودرا داشته باشند شـما باید با آمدن مبلغی بالاتر تعداد بازیکنانی کـه فکر میکنند دست مناسبی برای این بازی ندارند را از میز حذف کنید.

چرا چون در صورتی کـه همه ی بازیکنان بـه بازی بیایند شانس بردشان مطمئنا کمتر خواهد شد و رقابت با یک یا دو نفر بسیار ساده تر از رقابت با ۵ یا نه نفر می‌باشد در نتیجه یکی از مراحل حذف کردن بازیکنان دیگر زمانی می‌باشد کـه شـما دست بسیار مناسبی پیش از آمدن زمین دارید پس با آمدن مقداری پول سعی کنید کـه بازیکنان دیگر را از دور خارج نمایید.

یکی از مواقع دیگر کـه شـما می‌توانید در بازی شانس برد خودرا افزایش دهید

ودر مراحل بعدی انجام می شود بـه چه منظور اسـت بـه این منظور اسـت کـه شـما با آمدن مبلغ دوباره جهت افزایش بت میتوانید دوباره تعدادی از بازیکنان را حذف کنیم زیرا تعداد زیادی از بازیکنان بر این باور کـه کسی کـه پیش از آمدن دست مبلقی پول افزایش کرده باز در دست بعدی هم در حال افزایش اسـت پس حتما دست بسیار خوبی دارد و ما نباید حتی از دست خوبمون بـه بازی برویم کـه این شانس بردشون بسیار افزایش می‌دهد زیرا تعداد زیادی از بازیکنان حتی با دست هاي‌ خوب نیز بـه بازی نخواهند آمد.

تعداد زیادی از بازیکنان حرفه اي صبر می کنند تا بازیکنان دیگر ریزه کمی بدهند و ریز کردن یا افزایش بت آن ها در بازی کرده اند بازی را تصاحب می کنند.

یکی از مهم ترین عوامل در بازی بـه موقع بازی کردن و فکر کردن بـه جا می‌باشد همواره سعی کنید تا چهره خودرا مشخص نکنید این امر در بازی‌هاي‌ زنده بسیار مهم می‌باشد یک خنده شـما یک لبخند و یک اخم کوچک می تواند دست شـما را بـه صورت کامل در در نتیجه در بازی بر روی عملکرد چهره و بدن خود بسیار دقت داشته باشید در مقاله‌اي کـه در یکی از نشانه هاي‌ معتبر ایالات امریکا چاپ شده بود کـه در مورد بادی لنگویج یا زبان بدن صحبت کرده بودند بـه این شرکت کردند کـه بهترین بازیکنان پوکر بهترین‌بازیگران زبان بدن می باشند زیرا هیچ کدام از حالت هاي‌ روحی در چهره انها دیده نمی شود.

آموزش و قوانین بازی پوکر اوماها

بازی پوکر اوماها یک بازی هیجانی است

و مطمئنا وقتی بازیکنی نتواند دست شـما را بـه خوبی بخواند شـما در آن بازی برنده هستید زیرا شانس برد بیشتری برای ادامه بازی نسبت بـه طرف مقابل خواهید داشت.

 

👙 مطالب مرتبط: نحوه بازی پوکر جذاب کورشول + ترفند و قوانین لازم Courchevel Poker

بـه زودی فیلم هاي‌ آموزشی آموزش پوکر اوماها

را برای شـما در آپارات و یوتیوب آپلود خواهیم کرد و شـما با دنبال کردن همین مقاله می‌توانید بـه این بازی جذاب تسلط پیدا نمایید.

بونوس هایي نیز برای علاقه مندانی کـه از این سایت برای بازی استفاده می کنند درنظر گرفته شده اسـت و شـما با نخستین ورود بهسایت می‌توانید تا 50 درصد بونوس رایگان را بـه خود اختصاص دهید.

همچنین جوایز و بونوس هایي برای علاقه مندانی کـه از کارت هاي‌ اعتباری استفاده می کنند در نظرگرفته شده اسـت و شـما می‌توانید از تمامی این بونوس ها بهره مند شوید.

فیلم هاي‌ آموزشی آموزش پوکر اوماها

برای اطلاع از جوایز و بونوس هاي‌ آموزش پوکر اوماها کافی اسـت بر روی ورود بـه سایت بالا کلیک نمایید و کانال اخبار سایت را دنبال کنید تا از همه ی مزایای سایت بهره مند شوید.

از این رو شبکه هایي نظیر اینستاگرام و تلگرام سایت آماده خدمت رسانی بـه شـما می باشند

ثبت نام در سایت سیگاری بت