پیدا شدن نوزاد سقط شده در سطل زباله تهران (+عکس)

پیدا شدن نوزاد سقط شده در سطل زباله تهران (+عکس)

در تهران امار سقط کردن جنین بسیار زیاد شده اسـت و بـه همین منوال در شهر تهران در سطل زباله هاي‌ شهری یک نوزاد سقط شده پیدا شد در ادامه با پیدا شدن نوزاد سقط شده در سطل زباله تهران «+عکس» برترین بی را دنبال کنید .

 

عکس هایی از سقط کردن جنین در تهران 

در شرایطی کـه میزان جستجوی عبارت «سقط جنین» در زبان انگلیسی در تمام دنیا رو بـه کاهش بوده، جستجوی این عبارت در گوگل در کشور ایران از سال ۲۰۰۷ تا کنون چهار برابر شده اسـت. در ناصرخسرو از قرص برنج تا سیانور برای خودکشی گرفته تا داروهای نایاب هموفیلی و اعصاب و روان با قیمت‌هاي‌ گزاف یافت می شود، چه رسد بـه…

 

پیدا شدن نوزاد سقط شده در سطل زباله تهران «+عکس»

شبکه خبری فرانس ۲۴ در گزارشی با عنوان «ناصرخسرو؛ «خیابان سقط جنین» تهران» بـه بررسی برخی ابعاد مگوی سقط جنین در کشورمان پرداخته اسـت؛ پدیده‌اي کـه بـه خودی خود غیرقانونی نبوده و سازوکار انجام ان تدارک دیده شده، ‌ولی اگر شروط اجرای قانونی ان فراهم نباشد، آن جاست کـه پای داروفروشان ناصرخسرو بـه ماجرا باز می شود.

 

این رسانه فرانسوی درباره این آسیب پنهان می نویسد: سقط جنین در ایران کامل ممنوع نیست؛ در مواردی از بیماری‌هاي‌ خاص و خطرناک برای جنین یا مادر، تا پیش از چهار ماهگی این امکان هست کـه با ارائه مدارک بـه دادگاه و دریافت مجوز‌ سقط جنین کرد.

 

بیشتر بخوانید: تصاویر داغ زنان تایلندی + روسپی گری در تایلند «+عکس»

 

پزشکان زیادی هستند کـه در سایت‌هاي‌ خود، ‌تلویحی نحوه انجام سقط جنین توسط خودرا تبلیغ می‌کنندبرای انجام اینکار حتی نیازی بـه موافقت پدر نیست و زن می تواند بـه تنهایی با ارایه مدارک دکتری بـه دادگاه، اقدام کند؛ اما مشکل از آنجا آغاز میشود کـه شمار بسیاری از متقاضیان سقط جنین، ‌این شرایط را ندارند؛ یعنی نه جنین و نه مادر، بیمار نیستند ولی بـه دلایلی میخواهند بـه بارداری خود پایان دهند؛ مثل دخترانی کـه ازدواج نکرده‌اند و یا افرادی کـه پس از چهار ماهگی بـه هر دلیل تصمیم بـه سقط جنین گرفته‌اند.

 

سقط جنین چیست؟

سقط جنین ختم دکتری بارداری اسـت. این یک خدمات دکتری رایج اسـت کـه بسیاری از زنان در مقطعی از زندگی خود از ان برخوردار می‌شوند. انواع مختلفی از روش هاي‌ سقط جنین وجوددارد کـه آکادمی ملی علوم، مهندسی و دکتری «NASEM» آن ها را در چهار دسته قرار می‌دهد:

 

سقط دارویی – سقط دارویی کـه بـه عنوان سقط جنین دارویی یا سقط جنین با قرص نیز شناخته می شود، یک پروتکل ختم بارداری اسـت کـه شامل مصرف داروهای خوراکی اسـت. دو پروتکل کاملاً پذیرفته شده برای سقط دارویی وجوددارد. در ایالات متحده، رایجترین پروتکل شامل مصرف دو داروی مختلف، میفپریستون و میزوپروستول اسـت.

 

بـه طور معمول، فردی کـه از داروی سقط جنین استفاده می کند ابتدا میفپریستون را مصرف می کند و پس از 24 تا 48 ساعت بعد میزوپروستول را مصرف می کند. در ایالات متحده، سازمان غذا و دارو «FDA» این پروتکل سقط دارویی را برای استفاده تا 70 روز اول «10 هفته» بارداری تایید کرده اسـت و استفاده از ان برای سالها افزایش یافته اسـت

 

. پروتکل دیگر سقط دارویی از میزوپروستول بـه تنهایی استفاده می کند. بیماران می‌توانند 800 میکروگرم «4 قرص» میزوپروستول را بـه صورت زیرزبانی یا واژینال هر سه ساعت یک بار برای مجموع 12 قرص مصرف کنند. این رژیم همچنین برای 70 روز «10 هفته» بارداری توصیه می شود، اما در حال حاضر توسط FDA تایید نشده اسـت و بیشتر در کشور های دیگر استفاده می شود.

 

عکس هایی از سقط کردن نوزاد ها

اینجاست کـه روند خطرناک سقط جنین‌هاي‌ خانگی با داروهای خریداری شده از خیابان ناصرخسرو و یا در اتاق‌هاي‌ زیرزمینی آغاز میشود.سوالاتی مبنی بر راهنمایی برای سقط جنین، در سایت‌ها و فروم‌هاي‌ بارداری و نوزادان بـه وفور یافت میشود.

عکس هایی از سقط کردن جنین در تهران 

دقت کنید کـه از تقاضای راهنمایی یک کاربر برای یافتن راهی برای سقط جنین تا یافتن دارو در ناصرخسرو و انجام سقط، کمتر از سه روز زمان گذشته استبدون بیهوشی ۷۰۰ هزار تومان، با بیهوشی یک میلیون و پانصد هزار توماناین گزارش در ادامه از زبان دختر مجردی کـه از سر اجبار شیوه‌هاي‌ مختلف سقط جنین زیرزمینی را امتحان کرده، می نویسد:

 

چند وقت پیش متوجه شدم کـه پنج ماه اسـت از رابطه‌ام باردارم. با توجه بـه شرایط فرهنگی ایران، نگاه داشتن بچه برای منی کـه ازدواج نکرده‌ام، ممکن نبود. پس از مشورت با دوستان، متوجه شدم کـه سه روش برای سقط جنین پیش رویم اسـت: قرص، تزریق و عمل «کورتاژ».

 

بیشتر بخوانید: زنان محجبه در شبکه های ماهواره ای سوژه شدند «+عکس»

 

پیدا شدن نوزاد سقط شده در سطل زباله تهران

دو گزینه نخست را درنظر گرفتم؛ درباره تزریق متوجه شدم کـه باید دارویی پیدا کنم کـه «پروستاگلندین» نام دارد. من بـه دو بار تزریق این دارو نیاز داشتم کـه هر کدام چهل هزار تومان «حدود دوازده یورو» قیمت داشت، ولی شنیدم کـه این روش ریسک پذیری بالایی دارد و احتمال تشنج هم هست، بنابر این از انجام ان منصرف شدم.

 

در رابطه با قرص نیز متوجه شدم کـه باید قرص «میزوپروستول» پیدا کرده ودر یک ساعت، ده عدد از ان را مصرف کنم. این دارو در حالت عادی برای درمان زخم مورد استفاده قرار میگیرد ودر داروخانه‌ها هم با قیمتی حدود هشت هزار تومان عرضه میشود، ولی دریافت ان مستلزم چیزی بود کـه من نداشتم؛ نسخه دکتر.

 

با وارد کردن نام قرصی کـه در واقع استفاده‌اي غیر از سقط جنین دارد، اولین عباراتی کـه گوگل بر اساس بیشترین جستجوها پیشنهاد می دهند‌ را می توانید ببینید

 

پس از آنکه شنیدم این دارو در ناصرخسرو بـه نرخ هر ده عدد، دویست هزار تومان «حدود شصت یورو» فروخته می شود، تصمیم گرفتم کـه این روش را تجربه کنم.ناصرخسرو جای مناسبی برای یک دختر تنها نیست. باید فردی را در خیابان پیدا میکردم و پول را هم اول می‌دادم تا بعد دارو را تحویل بدهد. ناگهان ترسیدم کـه مبادا داروی تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشته بـه من بدهند .

 

پشیمانی هایی از سقط جنین

در نتیجه پشیمان شدم و قرص را نخریدم.سرانجام تصمیم گرفتم ‌بـه یک دکتر مراجعه کنم. او گفت باید حتماً کورتاژ کنم،‌ چون حاملگی اولم بودو امکان داشت تمامی جنین با دارو یا آمپول از رحم خارج نشود و مشکلات دیگری برایم بـه وجود بیاید. همین خانم دکتر من را بـه کلینیکی در جنوب شرقی معرفی کرد.

 

آنجا خیلی شلوغ بودو زنان زیادی منتظر بودند. دو خانم هم آنجا مشغول بـه کار بودند کـه در ابتدا فکر کردم دکتر هستند اما بعد فهمیدم ماما هستند. هیچ مردی را هم بـه داخل راه نمی‌دادند.

 

بـه من گفتند کـه میتوانم اینکار رابا دو قیمت انجام دهم: بدون بیهوشی ۷۰۰ هزار تومان «حدود ۲۰۰ یورو» و با بیهوشی، یک میلیون و پانصدهزار تومان. می گفتند کـه داروی بیهوشی بسیار گران و کمیاب شده اسـت. از ترس خواستم کـه بیهوشم کنند. مدت کوتاهی من را بیهوش کردند و عمل سقط انجام شد و مشکلی هم پس از ان پیش نیامد.

 

درسال گذشته در استان تهران، یک‌هزار و ۶۸۴ مراجعه برای دریافت مجوز سقط جنین درمانی وجود داشته کـه در مقایسه با دیگر استان‌ها بیشترین تعداد بوده اسـت. از این تعداد ۷۶۱ نفر شرایط دریافت مجوز را داشتند. با یک حساب سرانگشتی ساده میتوان متوجه شد ۹۲۳ نفر شرایط سقط جنین قانونی را نداشته‌اند و این تنها آمار رسمی کسانی اسـت کـه ‌قانونی تقاضا داده‌اند؛ یعنی فقط نوک کوه یخ! چرا کـه درصد بالایی از متقاضیان سقط جنین بـه خاطر مشکلات قانونی و داشتن روابط جنسی خارج از ازدواج، بـه مراجع رسمی متوسل نمیشوند.

عکس هایی از سقط کردن نوزاد ها

پس برای جمعیت زیادی کـه خواهان سقط جنین هستند و نمیتوانند‌ قانونی اقدام بـه اینکار کنند، تنها یک راه می ماند: خیابان ناصر خسرو؛ از قرص برنج تا سیانور برای خودکشی گرفته تا داروهای نایاب هموفیلی و اعصاب و روان با قیمت‌هاي‌ گزاف در این جا یافت می شود، چه رسد بـه قرص «میزوپروستول» و آمپول «پروستاگلندین» برای سقط جنین.

 

این دو داروی اخیر، رایج ‌ترین روش سقط جنین در ایران هستند. ممکن اسـت کـه این قرصها و آمپول‌ها موجب سقط کامل جنین نشود اما از آنجا کـه استفاده از این دو روش خون ریزی شدید بـه دنبال دارد، حتی اگر بارداری از طریق روابط نامشروع صورت گرفته باشد بیمارستان‌ها مراجعه‌کننده را می‌پذیرند تا کورتاژ و سقط کامل صورت گیرد. این روز‌ها، چه در مطب و چه در زیرزمین‌ها، سقط جنین برای برخی پول هنگفتی بـه همراه دارد.

 

بحث سقط جنین در جامعه امروز ایران بـه عنوان یکی از آسیب‌ها، دارای ابعاد پیچیده‌اي اسـت؛ اما بـه دلیل شرایط فرهنگی حاکم بر کشور، اصولاً روابط خارج از ازدواج و تبعات ان همیشه پنهان مانده اسـت.

 

رایج ترین روش هایی برای سقط جنین

آسپیراسیون، یک روش کم تهاجمی و پرکاربرد زنان، رایجترین شکل سقط جنین اسـت. می توان از ان برای انجام سقط جنین تا هفته 14-16 بارداری استفاده کرد. آسپیراسیون نیز طبق معمول در موارد از دست دادن بارداری زودرس «سقط جنین» استفاده می شود.
سقط هاي‌ دیلاتاسیون و تخلیه «D&E» طبق معمولً بعد از هفته چهاردهم بارداری انجام می شود. دهانه رحم گشاد می شود و بافت حاملگی با استفاده از فورسپس یا ساکشن تخلیه می شود.

 

سقط جنین القایی نادر اسـت ودر اواخر بارداری انجام می شود. انها شامل استفاده از داروها برای القای زایمان و زایمان جنین هستند.

 

باید ها و نباید ها در مورد سقط جنین

دهه ها تحقیق نشان داده اسـت کـه سقط جنین یک خدمات دکتری بسیار ایمن اسـت.سقط جنین علیرغم مشخصات ایمنی قوی ان؛ تحت کنترل ترین خدمات دکتری در کشور اسـت و اکنون در چندین ایالت ممنوع اسـت.

 

علاوه بر ممنوعیت کامل سقط جنین و بهداشت از راه دور، بسیاری از ایالت ها محدودیت هاي‌ دیگری را نیز برای سقط جنین اعمال می‌کنند کـه از نظر دکتری مشخص نمی شوند، از جمله دوره انتظار، الزامات سونوگرافی، محدودیت هاي‌ سن بارداری، و الزامات اطلاع رسانی و رضایت والدین. این محدودیت ها طبق معمولً دریافت خدمات را بـه تاخیر می اندازد.

 

بیشتر بخوانید: این زن روزی 250 بار به ارگاسم میرسد «+عکس داغ»

 

پیدا شدن نوزاد سقط شده در سطل زباله تهران

NASEM همچنین بـه این نتیجه رسید کـه وقتی سقط زودتر در بارداری انجام شود ایمنی افزایش مییابد. محدودیت‌هاي‌ سطح ایالت مانند دوره‌هاي‌ انتظار، الزامات سونوگرافی، و محدودیت‌هاي‌ بارداری کـه مانع دسترسی و تأخیر در ارائه سقط جنین می شود، احتمالاً سقط جنین را ایمن‌تر می کند.

 

سقط جنین در کشور امریکا بیداد میکند اما متاسفانه در ایران و بـه ویژه پایتخت هم بسیار زیاد شده اسـت ودر تهران زنان و مردان زیادی کـه بـه وسیله رابطه نامشروع باردار ودر نهایت موجب بـه سقط جنین میشود . پیدا شدن نوزاد سقط شده در سطل زباله تهران «+عکس»

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت