همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید!

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید!

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی: ارز دیجیتال بانک مرکزی یا کریپتو ملی یکی از ارزهایی اسـت کـه اینروزها بسیار در موردش بحث میشود در ادامه با همه ی چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی کـه در کریپتو باید بدانید! سایت برترین بی را دنبال کنید .(همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی)(همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی)

 

ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست ؟‌

سی‌بی‌دی‌سی CBDC مخفف سنترال بنک دیجیتال کارنسی Central Bank Digital Currency اسـت. نوع جدیدی از ارزهای دیجیتال اسـت کـه توسط بانک مرکزی صادر میشود و وضعیت قانون‌گذاری آن ها بـه مقررات یا قانون دولت بستگی دارد.(همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی)

 


مطلب مرتبط: آسان ترین روش برای دریافت ارز دیجیتال رایگان (+ آموزش)


 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، توکن‌هاي‌ دیجیتال مشابه رمزارزها هستند کـه توسط بانک مرکزی صادر می شوند. این ارزها بـه ارزش پول فیات ان کشور وابسته هستند. ارز دیجیتال بانک مرکزی، نوع جدیدی از پول اسـت کـه دولت‌ها در حال آزمایش ان هستند ودر هسته ان بلاک چین وجوددارد.

 

تعداد زیادی از کشورها رو به پيشرفت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند و عده اي از کشورها ان‌ها را اجرایی کرده‌اند. از آنجایی کـه تعداد زیادی از کشورها در حال تحقیق در مورد راه‌هاي‌ انتقال بـه ارزهای دیجیتال هستند، بسیار مهم اسـت کـه بدانیم این راه‌ها چه هستند و چه از نظر جامعه بـه چه معنی هستند.

 

پول فیات یک ارز صادر شده توسط دولت اسـت کـه از طریق کالاهای فیزیکی مانند طلا یا نقره پشتیبانی نمی شود. فیات بـه نوعی ارز قانونی در نظر گرفته می شود کـه میتواند برای مبادله کالا و خدمات مورد استفاده قرار گیرد.

 

از لحاظ سنتی، پول فیات بـه شکل پول کاغذی و کوین عرضه می ‌شد اما فناوری بـه دولت‌ها و موسسات مالی اجازه می دهد تا پول فیات رابا یک مدل اعتباری تکمیل کنند کـه در ان مانده‌ها و تراکنش‌ها بـه صورت دیجیتالی ثبت می شود. ارز فیزیکی بـه طور گسترده‌اي مبادله و پذیرفته می شود. با این حال، عده اي از کشور های توسعه‌یافته کاهش عظیمی را در استفاده از ارز فیزیکی تجربه کرده‌اند.

 

بررسی شناخت فناوری بلاک چین

شناخت و توسعه رمزارزها و فناوری بلاک چین، باعث شده اسـت کـه جوامع بـه سمت رمزارزها روی بیاورند. بنابر این، دولت‌ها و بانک‌هاي‌ مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی امکان استفاده از ارزهای دیجیتال تحت حمایت دولت هستند. با حمایت دولت از صدور ارزهای دیجیتال، این ارزها همانند پول فیات پشتیبانی و مورد استفاده قرار می گیرند.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست ؟‌ +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

 


مطلب مرتبط: 5 سود تضمینی در کریپتو و تفاوت ارز دیجیتال با قمار و ارزش سرمایه گذاری


 

ارز دیجیتال بانک مرکزی شکل مجازی از ارز فیات یک کشور اسـت.

ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط مراجع پولی یا بانک مرکزی یک کشور صادر و تنظیم می شود.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی فراگیری مالی را ترویج می کنند و اجرای سیاست‌هاي‌ پولی و مالی را ساده می کنند.

تعداد زیادی از کشورها در حال بررسی تاثیر ارز دیجیتال بانک مرکزی بر اقتصاد، شبکه‌هاي‌ مالی موجود و ثبات خود هستند.

بـه عنوان یک شکل متمرکزی از ارز، ممکن اسـت حریم خصوصی شهروندان را از بین ببرند.

اگر چه انها بـه طور رسمی مورد استفاده قرار نگرفته اند، ولی در عین حال تعداد زیادی از کشورها در حال بررسی برای معرفی کردن رسمی ان و استفاده از ارز

دیجیتال بانک مرکزی در اقتصاد خود هستند.

 

اهداف بلند مدت در بانک مرکزی

در ایالات متحده و تعداد زیادی از کشور های دیگر، اکثر مردم بـه خدمات مالی دسترسی ندارند. در ایالات متحده، ۵ درصد از افراد بزرگسال حساب بانکی ندارند و تنها ۱۳ درصد از افراد دارای حساب بانکی هستند اما از خدمات جای گزین گران‌قیمت مانند حواله، وام‌هاي‌ روز پرداخت و خدمات نقدینگی چک استفاده می کنند.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

بررسی شناخت فناوری بلاک چین +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

بیشتر بخوانید: 5 سود تضمینی در کریپتو و تفاوت ارز دیجیتال با قمار و ارزش سرمایه گذاری

 

هدف اصلی بانک‌هاي‌ مرکزی، حفظ حریم خصوصی، آسانی استفاده، قابلیت وصول و امنیت مالی بـه مشاغل و مصرف‌کنندگان اسـت. ارزهای دیجیتال بانک مرکزی همچنین میتوانند تعمیر و نگه داری مورد نیاز یک سیستم مالی پیچیده و هزینه‌هاي‌ تراکنش بین‌مرزی را کاهش دهند و گزینه‌هاي‌ کم‌هزینه‌تری را برای افرادی کـه در حال حاضر از روش‌هاي‌ انتقال پول استفاده میکنند، فراهم کنند.

 

هدف های مهم بانک مرکزی

این ارزها همچنین ابزارهایی را برای بانک مرکزی یک کشور برای اجرای سیاست‌هاي‌ پولی برای ایجاد ثبات، نظارت رشد و تاثیرگذاری بر تورم فراهم میکند. ارزهای دیجیتال از نوسان زیادی برخوردارند و ارزش ان‌ها هم دائما در حال نوسان اسـت. این نوسانات می تواند باعث استرس مالی شدید در تعداد زیادی از خانوارها شود و بر ثبات کلی اقتصاد، تاثیر بگذارد. ارزهای دیجیتال کـه توسط یک دولت حمایت می شوند و توسط بانک مرکزی نظارت می شوند، ابزاری پایدار برای مبادله ارز دیجیتال برای خانوارها، مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها فراهم میکنند.

 

ارز دیجیتال بانک مرکزی اساسا یک پایگاه داده اسـت کـه توسط دولت یا نهادهای تایید‌شده دربخش خصوصی، اداره و بازرسی میشود. بـه همین دلیل اسـت کـه ارز دیجیتال بانک مرکزی یک پایگاه داده مجوزدار اسـت زیرا فقط عاملان تایید شده توانایی انجام تراکنش در شبکه را دارند.بـه همین ترتیب، نهاد مرکزی بازرسی‌کننده این پایگاه داده، توانایی پیشگیری از انجام معاملات، برگرداندن معاملات، مسدود کردن وجوه یا آدرس‌هاي‌ فهرست سیاه را دارد.

 

تعداد زیادی از ارز دیجیتال بانک مرکزی با استفاده از بلاک چین‌هاي‌ خاص خود اجرا میشوند. با این حال، عده اي از ان‌ها ممکن اسـت در بلاک چین‌هاي‌ عمومی منتشر شوند. بـه این معنی کـه، ان‌ها می توانند دارایی‌هاي‌ مجوزدار را بر روی یک لایه بدون نیاز بـه مجوز عرضه کنند. این روش میتواند بهترین حالت را فراهم کند زیرا لایه مجوزدار میتواند نظارت لازم را برای بانک‌هاي‌ مرکزی فراهم کند در حالی کـه لایه بدون مجوز میتواند قوی‌‌ترین ضمانت‌هاي‌ امنیتی را ارائه دهد.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

اهداف بلند مدت در بانک مرکزی +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

 


مطلب مرتبط: تاریخچه ارزهای دیجیتال در دنیای شرط بندی و قمار (یورو بت)


 

با این حال، این نوع عرضه احتمالا یک روش معمول نخواهد بود. در حال حاضر، هیچ بلاک چین عمومی ابزار تکنولوژیکی لازم را برای این امر ندارد و بـه اندازه‌ کافی آزمایش‌هاي‌ مورد نیازی کـه بـه اسانی بتوانند از پس چنین وظیفه‌‌ي مهمی برآیند انجام نشده اسـت.

 

ارز دیجیتال بانک مرکزی چگونه کار می‌کند؟

در کل، توصیف کلی نحوه کار ارزهای دیجیتال ملی تا حدودی دشوار اسـت زیرا هر کشوری رویکرد متفاوت دارد و بـه احتمال زیاد ان‌ها این فناوری را متناسب با نیازهای خاص خود انجام میدهند.

 

شباهت ها و تفاوت های انواع ارزهای ملی 

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی با رمزارزها متفاوت‌اند. اگر چه ایده این ارزها از رمزارزها گرفته شده اسـت اما دو نوع ارز دیجیتال بسیار متفاوت هستند.تفاوت اصلی بین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و رمزارزها در متمرکز بودن اسـت. رمزارز یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز اسـت، بـه این معنی کـه هیچ نهاد مرکزی وجود ندارد کـه بر ان نظارت کند. تراکنش‌ها دریک بلاک چین کـه یک دفترکل توزیع‌شده عمومی اسـت، پردازش و ثبت می شود. ارز دیجیتال بانک مرکزی همان طور کـه از نام ان مشخص اسـت توسط یک بانک مرکزی نظارت میشود.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

هدف های مهم بانک مرکزی +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

رمزارزها، حریم خصوصی بسیار بیشتری نسبت بـه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی فراهم می کند. تراکنش‌ها از طریق آدر‌س‌هاي‌ کیف پول ارسال و دریافت میشوند و ممکن اسـت تا حدی ناشناس باقی بماند. حتی این تصور بوجود می آید کـه رمزارزهای مختلف، غیر قابل ردیابی هستند. با استفاده از ارز دیجیتال، بانک مرکزی رکوردی از کاربران و تراکنش‌هاي‌ آن ها خواهد داشت.

 

حتی در شرایطی کـه ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین هستند، رمزارز نیستند زیرا توسط مقامات و مراجع متمرکز، بانک‌هاي‌ مرکزی نظارت می شوند. یک رمزارز، بنا بـه تعریف، توسط یک نهاد یا مرجع متمرکز نگه‌داری نمیشود بلکه توسط یک شبکه غیرمتمرکز از نودها مدیریت میشود کـه از طریق یک مکانیسم اجماع، در مورد وضعیت لجر بـه توافق می رسند.

 

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بنا بـه دلایلی بلاک چین مجاز را انتخاب میکنند. اگر چه تکنولوژی دفتر کل توزیع شده ان شباهت‌هایي با بیت کوین و سایر رمزارزها دارد اما اهداف بسیار متفاوتی را دنبال میکند.

 

بیت کوین و سایر بلاک چین‌هاي‌ عمومی مانند اتریوم، از این نظر کـه هیچ نهاد مرکزی یا گروهی از نهادها، مسئولیت دفتر کل را بر عهده ندارند منحصر بـه فرد هستند و این یک دارایی نیست کـه مناسب دولت‌ها باشد. دولت‌ها فناوری دفترکل توزیع‌شده را انتخاب می کنند زیرا میتوانند برروی عده اي از جنبه‌ها نظارت و نظارت داشته باشند مانند:

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

شباهت ها و تفاوت های انواع ارزهای ملی  +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

بررسی بیت کوین و تفاوت با ارزهای ملی

بیت کوین دارای ۲۱ میلیون واحد اسـت کـه در پروتکل تعبیه شده اسـت و تغییر این مقدار، غیرممکن اسـت. در مقابل، دولت‌ها هرکدام یک بانک مرکزی دارند کـه متولی تامین و عرضه پول کشور اسـت. این بانک‌هاي‌ نیرومند چه درمورد زمان حذف یا افزودن پول بـه موجودی کشور تصمیم میگیرند مانند تحریک اقتصاد در مواقع ناآرام، و تعیین نرخ بهره ملی. این نقش‌ها با رمزارز بانک مرکزی تغییر نمی کنند.

 

چه کسی ان را اداره می کند: یک نهاد مرکزی تصمیم میگیرد کـه کدام نهادهای مالی در مدیریت دفتر توزیع شده مشارکت کنند. این موضوع با بیت کوین تفاوت دارد کـه بـه هر شخصی اجازه میدهد نرم افزار را بدون اجازه اجرا کند.

 

بسیاری ادعا می کنند کـه بـه دلیل نحوه ساختار ارز دیجیتال بانک مرکزی، این ارز دیجیتال میتواند منجر بـه کاهش هزینه‌هاي‌ انتقال پول شود. ایده‌اي کـه وجوددارد این اسـت کـه با استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، نهادهای مالی ارتباط بیشتری برقرار می کنند و راهی ساده‌تر برای جابجایی پول نسبت بـه سیستم مالی جداگانه‌اي کـه امروز برقرار اسـت، ایجاد میکنند.

 

درگاه پرداختی

دفاتر کل توزیع شده یک رکورد کامل از تمام معاملات را ارائه می دهند. عده اي از دولت‌ها، مانند چین، کـه بـه نظارت گسترده مشهور اسـت مایل بـه استفاده از این اطلاعات مالی برای زیر نظر گرفتن شهروندان خود هستند. دولت‌هاي‌ مختلف از این نظر بـه سیاست‌هاي‌ مختلف متمایل هستند. بـه عنوان مثال، بانک فدرال رزرو ایالات متحده درصورت تصویب ارز دیجیتال بانک مرکزی بـه نظر می رسد کـه بیشتر نگران حفظ حریم خصوصی شهروندان آمریکایی اسـت.

 


مطلب مرتبط: معرفی 10 صرافی معتبر ارز دیجیتال در ایران با کمترین کارمزدها


 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

بررسی بیت کوین و تفاوت با ارزهای ملی +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی از دو نوع تشکیل شده‌اند: ارز دیجیتال کلان و ارز دیجیتال خرد کـه در ادامه بـه ویژگی‌هاي‌ آن ها اشاره می کنیم:این ارزها در درجه اول توسط موسسات مالی استفاده می شوند و از رده‌هاي‌ موجود بانکی و موسسات مالی برای انجام و تسویه تراکنش‌ها استفاده می کنند.

 

این نوع ارزهای دیجیتال درست مانند ذخایر سنتی بانک مرکزی عمل میکنند. این نوع پرداخت شامل انتقال دارایی یا پول بین دو بانک اسـت کـه میتواند مشروط بـه شرایط خاصی باشد. این انتقال با ریسک‌کردن طرف مقابل کـه میتواند دریک سیستم پرداخت ناخالص «RTGS» در زمان واقعی بزرگ شود همراه اسـت.

 

سیستم مبتنی بر دفتر کل ارز دیجیتال، شرایط را امکانپذیر می کند، بنابر این درصورت عدم رعایت این شرایط، انتقال صورت نمی گیرد. این ارزهای کلان همچنین می توانند فرآیند انتقال بین‌مرزی را تسریع بخشند.

 

سیستم‌هاي‌ پرداخت لحظه‌اي فعلی، بیشتر با یک ارز واحد کار میکنند. فناوری دفتر کل توزیع شده «DLT» موجود در ارزهای دیجیتال کلان می تواند این مفهوم را بـه نقل و انتقالات برون‌مرزی تعمیم دهد و فرآیند انتقال پول در سراسر مرزها را تسریع بخشد.

 

ارزهای دیجیتال کلان، سیستم انتقال بین بانکی را التیام می‌بخشند و شامل انتقال ارز دیجیتالی تحت حمایت دولت مرکزی بـه طور مستقیم بـه مصرف‌کنندگان میشود. ان‌ها خطر واسطه یا خطر عدم نقد‌شوندگی موسسات بانکی و کاهش وجوه سپرده‌گذاران را از بین می برند.

 

این ارزها برای عموم مردم منتشر میشود. گذر از پول نقد بـه پول دیجیتال بـه واسطه خرده پول دیجیتال بانک مرکزی میتواند اثربخشی سیاست پولی را افزایش دهد. این ارزها پولی اسـت کـه برای عموم مردم منتشر می شود و مبتنی بر دفتر کل توزیع شده، دارای ویژگی‌هایي نظیر قابلیت رهگیری، دسترسی ۲۴ ساعته در تمام روزهای سال و قابلیت کاربری نرخ بهره اسـت.

 

بیشتر بخوانید: آسان ترین روش برای دریافت ارز دیجیتال رایگان «+ آموزش»

 

ارزهای دیجیتالی و پرداخت تسویه

این ارزها دارایی دیجیتالی هستند کـه توسط بانک مرکزی با هدف پرداخت و تسویه در تراکنش‌هاي‌ خرد و کلان منتشر می شود. این پول بـه عنوان توسعه دیجیتال پول نقد، توسط همه ی افراد و شرکت‌ها مورد استفاده خواهد بود در حالی کـه عمده پول دیجیتال بانک مرکزی تنها توسط مؤسسات مجاز بـه عنوان دارایی تسویه در بازار بین بانکی استفاده میشود. این ارزها تحت حمایت دولت هستند کـه توسط مصرف‌کنندگان و مشاغل مختلف مورد استفاده قرار میگیرند و ریسک واسطه را حذف میکنند.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

ارزهای دیجیتالی و پرداخت تسویه +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

 


مطلب مرتبط: آموزش خرید و فروش پرفکت مانی و ارزهای دیجیتال


 

ارز دیجیتال خرد نیز در سه مدل مختلف در‌اختیار کاربران قرار میگیرند:

غیرمستقیم: این دارایی با واسطه و از‌طریق مؤسسه‌هاي‌ مالی‌اي عرضه می شود کـه مسئولیت ثبت و ارتباط با مشاغل و افراد را برعهده دارند.مستقیم: نوع مستقیم ارز دیجیتال بانک مرکزی بـه حساب‌هاي‌ بانکی مربوط اسـت. بانک مرکزی مستقیماً مسئول ثبت و مدیریت سرویس‌هاي‌ مالی این نوع ارز دیجیتال ملی اسـت. 

 

بنابر این، نیازی بـه واسطه وجود ندارد. البته توسعه این نوع دارایی دیجیتال بانک مرکزی نیز بـه تلاش واسطه‌هاي‌ مالی و کاربران ان وابسته اسـت.
ترکیبی: این نوع دارایی بـه قصد افزایش سود شرکت‌ها و افراد، عده اي از ویژگی‌هاي‌ دو نوع مستقیم و غیرمستقیم ارز دیجیتال بانک مرکزی رابا یک دیگر ترکیب میکند. ارز دیجیتال خرد ترکیبی علاوه‌ بر اجازه مشارکت واسطه‌ها، بـه کاربران کمک می کند بدون نیاز بـه نهادهای شخص ثالث نیز بتوانند بـه بانک مرکزی دسترسی داشته باشند.

 

مدل گسترده‌تر بعدی در طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال ملی، نوع کلان ان اسـت کـه پرداخت‌هاي‌ عمده داخلی و خارجی را تسهیل می کند. این دارایی با هدف التیام مدیریت ریسک و افزایش کارایی فرایند تسویه‌حساب‌ها ایجاد شده و برای نقل‌ و انتقالات اوراق بهادار نیز کارآمد اسـت. مدل ارز دیجیتال کلان نیز بـه دو نوع داخلی و بین‌ المللی تقسیم میشود.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

بررسی مزایا و معایب ارزهای دیجیتال ملی +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

بررسی مزایا و معایب ارزهای دیجیتال ملی

ارز دیجیتال بانک مرکزی میتواند منجر بـه تراکنش‌هایي شود کـه بسیار سریع‌تر، ارزان‌تر و امن‌تر هستند کـه بـه نفع همه ی افراد درگیر اسـت.
در کشورهایی کـه ارز دیجیتال خرده فروشی ایجاد میکنند، مصرف‌کنندگان می توانند بـه وجوه بانک مرکزی دسترسی مستقیم داشته باشند. تعداد زیادی از کشورها دارای جمعیت زیاد بدون بانک هستند و ارز دیجیتال بانک‌هاي‌ مرکزی می توانند بـه حل این مشکل کمک کنند.

 

مصرف‌کنندگان نیازی بـه ریسک ذخیره پول خود دریک بانک تجاری کـه ممکن اسـت ورشکست شود، ندارند. تا زمانی کـه بانک مرکزی کشورشان ثبات داشته باشد، وجوه انها امن اسـت.

 

از آنجایی کـه تمام تراکنش‌هاي‌ ارز دیجیتال بانک مرکزی دریک دفتر دیجیتال ثبت می شوند، پیگیری پول از این طریق بسیار راحت‌تر اسـت. این میتواند بـه مراجع کمک کند تا جعل و سایر فعالیت‌هاي‌ غیرقانونی را شناسایی کنند.

 


مطلب مرتبط: آيا لایت کوین برای شرط بندان ارز پر سودی میباشد؟


 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

آیا ارزهای دیجیتال ملی آينده دار هستند‌؟ +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

معایب

بانک مرکزی یک کشور بازرسی کاملی بر ارز دیجیتال خود خواهد داشت. بانک مرکزی در تئوری می تواند محدودیت‌هایي را برای انواع تراکنش‌ها، اعمال کند.
بانک مرکزی در مورد هر تراکنشی و همچنین در مورد کاربران ارز دیجیتال، کمی اطلاعات خواهد داشت. هرزمان کـه یک سازمان بزرگ داده‌هاي‌ زیادی از کاربر داشته باشد، احتمال بروز مشکلات حریم خصوصی وجوددارد.

 

مدتی زمان می برد تا بانک‌هاي‌ مرکزی بـه کار خود ادامه دهند. عده اي از اعضا برای دسترسی بـه ارزهای دیجیتال از ابزار خاصی برخوردار نیستند و سایرین بـه علت عدم اعتماد بـه ارزهای دیجیتال تمایلی بـه ادامه و انجام اینکار ندارند.

 

اگر مصرف‌کنندگان بـه ارزهای دیجیتال خرده فروشی دسترسی داشته باشند، بانک‌هاي‌ تجاری ممکن اسـت بخش قابل‌توجهی از تجارت خودرا از دست بدهند. این مسئله برای بانک‌ها بسیار بد اسـت و می تواند بر بازار سهام تاثیر بگذارد زیرا ممکن اسـت ارزش سهام بانک‌ها کاهش یابد.

 

آیا ارزهای دیجیتال ملی آينده دار هستند‌؟

آینده ارزهای دیجیتال در گرو پذیرش عموم اسـت. اگر این دارایی‌هاي‌ دیجیتال دولتی قصد داشته باشند در بین عموم مردم پذیرفته شوند، نمی توانند مانند سایر بلاک‌چین‌هاي‌ غیرمتمرکز مسئولیت انتقال دارایی را بر‌عهده کاربر قرار دهند و تراکنش‌ها را پس از تسویه‌؛ بازگشت‌ناپذیر کنند.

 

علاوه‌بر‌این، این دارایی‌ها باید تحت قوانین و چهارچوب‌هاي‌ مشخص عرضه شوند و فعالیت کنند. برای این منظور، دو نکته اساسی باید در طراحی زیرساخت این دارایی‌ها مد نظر قرار گیرد:

 

ارز دیجیتال بانک مرکزی باید زیرساخت مدیریتی مناسبی داشته باشد تا بتواند تراکنش‌ها را اعتبارسنجی کند و سپس با قوانین جغرافیایی ان دارایی تطبیق دهد. همچنین، ارز دیجیتال بانک مرکزی باید سیستم حل اختلافی با فرایندهای امنیتی و انطباق و حسابرسی داشته باشد.

 

همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی | بایدها و نبایدهایی که در کریپتو باید بدانید

ارز دیجیتال بانک مرکزی چگونه کار می‌کند؟ +همه چیز در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی

 


مطلب مرتبط: سود بالای بیت کوین در بازی انفجار + ترفندهای تضمینی بردن در بازی انفجار


 

ارز دیجیتال بانک مرکزی باید سیستمی برای گزارش وضعیت موجود، از‌جمله موجودی حساب‌ها و تراکنش‌ها بـه نهادهای نظارتی مرتبط دراختیار داشته باشد. سیستم یادشده باید بتواند بـه اطلاعاتی بیش از داده‌هاي‌ تراکنش، هم چون آدرس‌هاي‌ آی‌پی IP کاربران یا شناسه‌هاي‌ حساب‌ها دسترسی داشته باشد. این اطلاعات برای حل اختلاف سیستم‌هاي‌ پرداخت، حیاتی هستند.

 

نگاه کلی

اگر بخواهیم یک جمع بندی داشته باشیم ارزهای ملی و دولتی شاید شباهت ها و تفاوت هایي با بورس کالای ایرانی داشته باشد شـما با توجه بـه مهارت ها و کسب تجربه با مشورت هاي‌ لازمه میتونید دراین بازار سود و ضرر را بشناسید با ارزوی موفقیت..

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت