آموزش بازی جذاب پنتاگو Pentago مخصوص دوران تعطیلات + قوانین و ترفند

آموزش بازی جذاب پنتاگو Pentago مخصوص دوران تعطیلات + قوانین و ترفند

بازی پنتاگو یکی از بازی هاي‌ جذاب دورهمی اسـت کـه علاوه بر سرگرمی بسیار ذهن را تقویت و باز می‌کند این بازی در دوران تعطیلات بسیار جذاب اسـت در ادامه با آموزش بازی جذاب پنتاگو Pentago مخصوص دوران تعطیلات سایت برترین بی را دنبال کنید.(آموزش بازی جذاب پنتاگو Pentago مخصوص دوران تعطیلات + قوانین و ترفند)

 

معرفی بازی پنتاگو 

بـه گزارش برترین بی شاید برایتان پیش آمده باشد کـه دریک دورهمی خسته کننده، اعضای دورهمی را بـه یک بازی رومیزی دعوت کنید. این درست همان اتفاقی اسـت کـه برای بازی پنتاگو افتاده اسـت و این بازی یک بازی دورهمی اسـت.

 


مطلب مرتبط: توضیحاتی پولساز در مورد معانی برگ های پاسور و ورق


 

آموزش بازی جذاب پنتاگو Pentago مخصوص دوران تعطیلات + قوانین و ترفند

معرفی بازی پنتاگو 

توماس فلودن سوئدی درسال 2003 در یکی از جلسات شرکتی کـه در ان بـه عنوان تحلیلگر مشغول بـه فعالیت بود، با همراهانش بـه انجام یک بازی پرداخت کـه مورد استقبال همه ی ان‌ها قرار گرفت.

 

کمتر از یک سال او تصمیم بـه تأسیس یک کمپانی بازی بـه نام Mindtwister در سوئد گرفت. اگر چه پنتاگو یکی از بازی‌هاي‌ محبوب در سوئد و بعضا دربخش‌هایي از اروپا باشد، اما این بازی در ان زمان در ایالات امریکا مورد استقبال قرار نگرفت.

 

تاریخچه بازی پنتاگو

درسال 2005؛ ماتیاس رینگستروم آمریکایی کـه بـه سرزمین مادری اش یعنی سوئد برگشته بود، با بازی پنتاگو آشنا شده بودو تصمیم گرفت در بازگشتش بـه کالیفرنیای جنوبی این بازی رابا خود بـه آنجا ببرد.

 

رینگستروم با کمپانی فلودن تماس گرفت و برای دریافت لایسنس و مجوزهای لازم برای شمال کشور آمریکا رسما تقاضای خودرا بـه ان‌ها تحویل داد.پنتاگو زیر نظر کمپانی سوئدی خود در کشور آمریکا هم توسعه پیدا کرده و حتی در نیویورک هم مورد استقبال عمومی قرار گرفت.

 


مطلب مرتبط: با قمار بازترین فوتبالیست های حرفه ای دنیا آشنا شوید!!


 

قوانین بازی پنتاگو 

بـه مانند تعداد زیادی از بازی‌هاي‌ رومیزی مانند مونوپولی، پنتاگو هم از نسخه ابتدایی خود چندین نسخه جدید بـه وجود آمده اسـت. برای بازی پنتاگو می توانید از اپلیکیشن‌هاي‌ موبایل و اندروید کـه این بازی را ارائه می کنند میتوانید استفاده کنید.

 

این اپلیکیشن‌ها زیر نظر کمپانی Mindtwister کشور آمریکا طراحی شده اسـت کـه میتوانید بـه صورت رایگان ان را بازی کنید و یا با ارتقا ان بـه نسخه کامل «1.99 دلار پرداخت کنید»

 

یک نسخه آنالوگ از این بازی هم وجوددارد کـه چهار نفر می توانند ان را بازی کنند. دراین بازی از یک پلاستیک بـه عنوان زمین بازی استفاده میشود و چهار رنگ مهره بـه جای تیله بازی درنظر گرفته شده اسـت.

 

آموزش کامل بازی پنتاگو 

پنتاگو کلاسیک با یک صفحه چوبی کـه با نوارهای آلومینیوم زمین بازی تقسیم شده اسـت، با چهار ربع مجزا بازی می شود. دراین بازی از 16 تیله سیاه و 16 تیله سفید بـه عنوان اجزای بازی استفاده میشود. برای تعیین رنگ بازی، باید هر رنگ تیله را در مشت خود قرار دهید و از حریف خود بخواهید کـه یکی را انتخاب کند.

 


مطلب مرتبط: آدرس سایت بازی اسلات + اشنایی با انواع ماشین های اسلات و ترفند معتبر


 

آموزش بازی جذاب پنتاگو Pentago مخصوص دوران تعطیلات + قوانین و ترفند

آموزش کامل بازی پنتاگو 

وقتی مچتان را باز کنید، رنگ مشخص شده رنگ حریفتان خواهد بودو او نخستین حرکت رابا قراردادن یک تیله در زمین بای انجام می‌‌دهد.

 

بازیکن باید در هر جای خالی در زمین تیله خودرا قرار بدهد و هر ربع را 90 درجه بچرخاند. چرخاندن ربع بازی در ابتدا اختیاری اسـت، اما در پایان هر نوبت هر بازیکن باید ربع زمین بازی را بچرخاند. برای بردن بازی بازیکن باید پنج تیله را دریک ردیف قرار دهد، عمودی یا افقی.

 

تساوی دراین بازی بـه ندرت رخ میدهد اما در صورتی کـه یکی از دو سناریو از سناریوهای زیر رخ دهد، این اتفاق می‌افتد:

• بازیکنان تمام تیله هاي‌ خودرا در زمین بازی گذاشته باشند، اما هیچ کدام 5 تیله را ردیف نکرده باشند.
• دو بازیکن بـه طور هم زمان پنج تیله را ردیف کنند. مثلاً یک بازیکن تیله خودرا قرار میدهد و یک ردیف 5 تایی درست می شود و وقتی ربع بازی را میچرخاند، حریفش هم می تواند یک ردیف 5 تایی ایجاد کنند.

 

سایت معتبر بازی پنتاگو 

بازی پنتاگو جدا از جذابیت هایي کـه دارد علاوه بر سرگرمی میتواند منبع درآمد خوبی هم برای کاربران عزیز باشد برای ورود بـه سایت معتبر بازی پنتاگو با درآمد هاي‌ بالا کافیست کـه بر روی لینک سبز رنگ پایین صفحه کلیک فرمایید. 

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت